Látogatók Zamárdiból..

A Nők a Balatonért Egyesület Zamárdi csoportja látogatott el településünkre. Az egyesület szívügye a környezetvédelem, ezért kirándulásuk célja egy ÖKO falu felkeresése volt. Tóth Józsefné elnökségi tag elmondása szerint, az ország 11 ÖKO faluja közül Nagypáliba szerettek volna már régóta ellátogatni, ezért választották útjuk első állomásaként településünket.

A csoportot Köcse Tibor polgármester fogadta a Közösségi Házban ahol megtekintettek egy helyi filmet múltunkról és jelenünkről. A film különlegessége, hogy drón és földi fotó technológiával készült, a filmet követően interaktív, beszélgetésre került sor, majd a vendégek autóbuszra szállva ismerkedtek a faluval. Elsőként a közelben elterülő gyümölcsös kertet láthatták, az ÖKO völgyben megtekintették a Helyi Termék Kiállító Tér épületét, a Rózsakertet, az Innovációs Centrumot. Lakópart közepén elterülő grundon a csoport vállalkozóbb tagjai a várat körül ölelő alagutat is kipróbálta. Az elköszönéskor sokan ígéretet tettek arra, hogy a Nagypáli programokra és nyári virágdíszbe öltözött kertbe el fognak látogatni.

  • zamardi1_2016
  • zamardi2_2016
  • zamardi3_2016
  • zamardi4_2016
  • zamardi5_2016